Z HISTORII KOŚCIOŁA W KRASNEM...
KOMUNIE ŚW. 16.05.2021

KOMUNIE ŚW. W NASZEJ PARAFII ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA, W ZWIĄZKU Z OBOSTRZENIAMI, WEDŁUG NASTĘPUJĄCEGO PORZĄDKU:

godz. 8:00- I Komunia- Krasiniec

godz. 9:00- I Komunia- Krasne

godz. 10:00- II Komunia - Krasiniec

godz. 11:30- II Komunia - Krasne

SPOTKANIE Z RODZICAMI dzieci komunijnych 25 kwietnia (Niedziela). Rodzice dzieci I Komunii po Mszy św. o godz. 10:00, rodzice dzieci II Komunii po Mszy św. o godz. 15:00.

SPOTKANIA I PRÓBY DLA DZIECI:

26 kwietnia I Komunia Krasne godz. 15:00

27 kwietnia I Komunia Krasiniec godz. 15:00

28 Kwietnia II Komunia Krasne godz. 15:00

29 kwietnia II Komunia Krasiniec godz. 15:00
NABOŻEŃSTWO MAJOWE
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
ZAPRASZAMY NA TRANSMISJĘ MSZY ŚW. NA ŻYWO

ŻYCZENIA WIELKANOCNE
WIELKI TYDZIEŃ 2021r.

04 kwietnia 2021
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW
NA STÓŁ WIELKANOCNY
W NASZYCH DOMACH

Przed wielkanocnym śniadaniem, pozostając w duchowej łączności z rodziną i bliskimi, można odmówić poniższą modlitwę, zamiast zwykłej «przed jedzeniem», dla podkreślenia uroczystego charakteru posiłku.

Osoba prowadząca rozpoczyna modlitwę i wszyscy żegnają się znakiem krzyża:
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
W. Amen.

(Modlitwę można poprzedzić odczytaniem Ewangelii o zmartwychwstaniu: Mt 28, 1-10 lub J 20, 1-9)

Następnie przygotowuje obecnych i wypowiada modlitwę:
Nasz Pan, Jezus Chrystus, umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia, abyśmy żyli Bożym życiem i uczestniczyli w wielkiej radości, której źródłem jest Jego zwycięstwo. Dla podkreślenia wielkości tej niedzieli, która jest uroczystością nad uroczystościami, chcemy spożyć świąteczne śniadanie.
Prośmy, aby sam Pan pobłogosławił nasze pokarmy, aby oddalił od nas widmo epidemii i napełnił nasze serca radością.

Módlmy się:
Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią poleciłeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, a w dniu zmartwychwstania zasiadłeś do stołu z apostołami, aby wraz z nimi spożyć posiłek.
Prosimy Cię, pozwól nam z wiarą przeżywać Twoją obecność z nami podczas wielkanocnego posiłku, abyśmy mogli się radować udziałem w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.
Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i dajesz życie światu, pobłogosław chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś słuchających Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który wziąłeś w swoje święte i czcigodne ręce, aby go przemienić w swoje Ciało.
Baranku Boży, Ty pokonałeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę baranka paschalnego i świątecznych potraw, jakie Ty spożyłeś z apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy.
Chryste, nasze życie i zmartwychwstanie, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, i spraw, abyśmy potrafili dzielić się z innymi wielkanocną radością, a kiedyś weszli na wieczną ucztę w domu Ojca, gdzie żyjesz i królujesz na wieki wieków.

W. Amen.

MODLITWA DO DRUKU

GRÓB PAŃSKI 2021r.
ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW SANITARNYCH

NEDZIELA PALMOWA
WIELKI POST 2021

Wielki Post: czas na odnowę wiary, nadziei i miłości. Papieskie Orędzie na Wielki Post 2021

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Waszego święta składamy najlepsze życzenia: zdrowia w tej trudnej rzeczywistości, Błogosławieństwa Bożego na każdy kolejny dzień, pociechy z dzieci i w wnuków. Szczęść Boże.

MAJ 2021

FILMY DLA DZIECI